Пневмопошта - прототип для здійснення історічної фантазії

Пневмопошта - прототип для здійснення історічної фантазії

Винахідник з Флориди Деріл Остер розробив нову технологію переміщення вакуумною трубою - Evacuated Tube Transport (ETT) —  безпечний, неймовірно швидкий та енергозберігаючий різновид системи транспортування. Автор ЕТТ вважає, що вакуумована дорога може бути реалізована в декількох модифікаціях, які відрізняються поперечним розміром труби та розміром капсул.

ETT має переваги з точки зору екології - будівництво його приносить на 95% менше шкоди навколишньому середовищу, ніж будівництво шосе, так як при цьому використовується значно менше ресурсів. За один кілометр вакуумний поїзд, за розрахунками, викидає від 0% до 2% від парникових газів, що виходять з вихлопами автомобілів та літаків.

«Молодша сестра» вакуумного потягу, запропонованого більше ста років тому, але поки що не реалізованого високошвидкісного виду транспорту - пневмопошта. Пневмопошта використовує подібний спосіб переміщення - рух всередині труб. Вакуумний поїзд робить рух за допомогою магнітної левітації всередині труб у вакуумі або сильно розрідженому повітрі. Відсутність повітряного опору та тертя дозволяє рухатися з величезними швидкостями (у 5-6 разів швидше звуку в повітрі).

Подібний проект до 2020 року планують реалізувати в Китаї. Ймовірно, потяг зможе розвивати швидкість близько 1000 км/год, а один кілометр такої дороги обійдеться в $2,9 млн. У 2011 році Китай вже провів успішні випробування потягу, здатного розвивати швидкість 500 км/год.

Мітки:

техніка

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create