Що українці зможуть вилікувати за 210 гривень в рік?

Що українці зможуть вилікувати за 210 гривень в рік?

Держава готова оплачувати жителям країни регулярні огляди і лікування простих захворювань.

У 2017 році на українців чекає ряд реформ в медицині. Зокрема, як розповів заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк виданню UBR.ua, до держбюджету заклали 210 гривень на кожного українця в рік. Ці гроші будуть призначені для лікування громадян.

"Багато хто не розуміє, що 210 гривень - це не сума страхового поліса, а тарифікація лікаря, частина його доходу за обслуговування одного пацієнта, а пацієнтів у нього може бути кілька сотень, до 2 тис. Держава платить лікарю ці 210 грн, і він протягом року надає людині, з якою уклав договір, абсолютно всі послуги в рамках первинної медичної допомоги, тобто, консультацію сімейного лікаря, терапевта, педіатра", - пояснив Ковтонюк.

За словами чиновника, вже сформований список послуг, які будуть отримувати громадяни за страховими полісами. У лютому цей перелік мають виставити на публічне обговорення. Швидше за все в нього увійдуть регулярні огляди і лікування всіх простих захворювань, які не потребують додаткового обладнання або залучення додаткових вузьких фахівців.

"Крім того, якщо сімейний лікар не зможе допомогти пацієнтові, він перенаправляє його до іншого фахівця і буде стежити за тим, як йде процес лікування, постійно його контролюючи. Зараз, незважаючи на те, що в середньому кожна людина вносить на охорону здоров'я приблизно 1500 грн щорічно, витрачаються вони не на пацієнта, а на лікарню. Ми ж прагнемо, щоб було навпаки", - резюмував Ковтонюк.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що 2017 стане роком важливих реформ в медицині. Зокрема, мова йде про суттєве збільшення фінансування первинної ланки медицини, старт медичного страхування, введення системи референтного ціноутворення ліків і реімбурсації.

 

Джерело: bigmir.net.

 

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create