Особливості позакореневої підгодівлі соняшника бором

Особливості позакореневої підгодівлі соняшника бором

Соняшник - головна олійна культура нашої країни, яка вимоглива до умов мінерального живлення. Він добре відгукується своєю продуктивністю на позакореневу підгодівлю бором. Із мікроелементів лише бор має значення при вирощуванні соняшника. Соняшник відноситься до найбільш чутливих культур через нестачу бору. Однією тонною урожаю соняшнику виноситься не менше 65 грамів бору, з яких 20% міститься в насінні.

Сполуки бору засвоюються соняшником, починаючи з фази п'яти листків і до появи бутонів квіток (фаза зірочки). Дефіцит бору найчастіше виявляється на грунтах з лужною (рН більше 7,2) реакцією грунтового розчину, карбонатних грунтах і на грунтах легкого гранулометричного складу (піщаних,супіщаних і так далі). Його дефіцит також підсилює засуха, дефіцит грунтової вологи і ущільнення грунту.

Симптоми недоліку бору виявляються спочатку на листі, на краях яких утворюються пузирчасті викривлення. На стеблі виникають тріщини, воно стає ламким. Утворення квіток порушується, кошики деформуються і в них є лише стерильні квітки. При великій нестачі бору квітки можуть зовсім не утворитися, що приведе до втрати більше 20% урожайності. Ознакою недоліку бору є також формування бічних стебел. У цих випадках доцільно внести борні добрива.

Написати автору Замовити дзвінок
 
Автор новини: http://agro-stimix.ub.ua/
  • +38 (066) 750 77 XX

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create