Україна вступить у зону вільної торгівлі не раніше 2013 року. Про це завили представники Європейської комісії, зазначивши, що це - оптимістичний прогноз, який може здійснитися у випадку, якщо сторонам вдасться зберегти нинішній темп перемовного процесу.

"Для створення глибокої і всебічної зони вільної торгівлі потрібна тільки ратифікація Європарламента і Верховної Ради України. Отже, ця угода зможе набути чинності у 2013 році", - сказав представник Єврокомісії.

За його словами, незважаючи на те, що угода про зону вільної торгівлі є частиною угоди про асоціацію, воно зможе набути чинності відразу після ратифікації угоди про асоціацію Європарламентом, не чекаючи ратифікації країнами-членами Європейського Союзу.

Представник Єврокомісії також зазначив, що європейська сторона стурбована ситуацією з бізнес-кліматом в Україні. "Необхідно вирішити проблеми митниці, корупції, захисту інвесторів", - зазначив чиновник.

Нагадаємо, Україна і ЄС почали перемовини щодо угоди про асоціацію в 2007 році. На початку 2008 року сторони почали перемовини щодо угоди про зону вільної торгівлі, яка повинна стати частиною угоди про асоціацію. Україна і Євросоюз планують завершити перемовини про ЗВТ до літа 2011 року.

 

За матеріалами УНІАН.