Банкіри лобіюють прийняття Житлового кодексу

Банкіри лобіюють прийняття Житлового кодексу

Саме їм вигідно без суду вилучати заставне майно, якщо за нього не виплачується застава. Таку думку сьогодні в прес-центрі Харківської філії Інституту Горшеніна висловив кандидат юридичних наук, доцент Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого Василь Білоус, повідомляє медіа-департамент Харківської філії Інституту Горшеніна.

"Чим обумовлено їх лобіювання? 56% всіх кредитів зараз - проблемні, 18% з них - це несплата внеску більше 90 днів, 38% - реструктуровані позики. 84,9 млрд. грн. - це заборгованість українців перед банківським сектором на 1 січня 2011 року", - говорить Білоус.

Він відзначає, що при існуючому рівні корупції, в тому числі і у Верховній Раді, не становить проблеми пролобіювати положення в проекті Житлового кодексу та положенні в  чинному законі "Про виконавче провадження".

Аналізуючи проект Житлового кодексу, юрист говорить, що це виглядає поки "як гра м'язами", але для людей, які не розбираються в юридичних тонкощах, це стане "психологічним тиском". За його словами, якщо раніше за законом виселити з квартири батьків, у яких є неповнолітні діти, було неможливо. А в Житловому кодексі є норма, що дозволяє це.

Коментуючи нову законодавчу норму, президент Харківського банківського союзу Анатолій Волок зазначив, що "банки не зацікавлені у стягненні майна тому, що банки зацікавлені в тому, щоб у грошовій формі кредити поверталися, і щоб у грошовій формі поверталися депозити вкладникам".

Нагадаємо, уряд висловив готовність доопрацювати проект Житлового кодексу. "До Кабміну надійшло багато критичних і конструктивних зауважень. Ми зацікавлені, щоб рішення було збалансованим", - сказав Перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв.

Мітки:

кредити житло житловий кодекс бізнес

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create