Вода з радіоактивним мулом може затопити всю центральну Україну

Вода з радіоактивним мулом може затопити всю центральну Україну

Українські вчені вжахнулись отримавши результати перевірки Дніпровського каскаду ГЕС. Власне вони показали те, що Канівська гребля являє значно більшу загрозу, ніж гребля Київської ГЕС. Дані досліджень свідчать про руйнування внутрішніх бетонних конструкцій. Не виключено, що в аварійному стані перебуває весь фронт дамби.

"Попередні висновки свідчили про те, що спорудження Канівської ГЕС не задовольняє міжнародним нормам гідрологічної безпеки. Зокрема, відсутні аварійні водостоки, обмежені водопропускні можливості шлюзів і водостоки. Однак нові дані говорять про те, що до проектних помилок додалася проблема внутрішнього руйнування греблі", - стверджує Євген Хлобистов, завідувач відділом сталого розвитку та екологічної безпеки Ради по вивченню продуктивних сил Національної Академії Наук України.

За його словами, на сьогодні гребля Канівської ГЕС стримує 2,5 куб.км. води Канівського водосховища з розрахунковим напором до 11 м. За попередніми підрахунками, прорив греблі Канівської ГЕС призведе до затоплення значної частини Черкаської області, утворення непрохідних боліт на цій території, а також до збільшення тиску на греблю Кременчуцького водосховища та її прориву. А це спровокує викид на поверхню відкладень з акумульованими  радіоактивними речовинами стронцієм-90 і цезієм-137, що скупчилися на дні Канівського водосховища після Чорнобильської катастрофи ".

За оцінками Інституту гідробіології, мова йде про перерозподіл 2 млн. м куб. або 5,3 млн. тонн піщаних і глинистих відкладень, максимальна радіоактивність яких досягає 529 Бк/кг по радіоцезію і 24,6 Бк/кг по стронцію-90.

Станція, побудована в 1972-1975 роках, використовувала експериментальні технології складу бетонів і включення золи-винесення ТЕЦ в гідротехнічний бетон.

За матеріалами видання Сегодня.

Мітки:

канівська гес наука

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create