Житловий кодекс спалять в печі

Житловий кодекс спалять в печі

Сьогодні під стінами Верховної ради громадські активісти планують провести акцію протесту - вони спалять Житловий кодекс та оприлюднять Маніфест в знак протесту проти прийняття нового кодексу.

Учасники мають намір спалити кодекс у печі. Крім спалювання проекту Житлового кодексу, громадські активісти планують оприлюднити Маніфест проти Житлового кодексу і розповісти про всі загрози, які він представляє для інтересів власників житла.

Активіст молодіжної організації "Демократичний Альянс" Андрій Сидоренко заявив, що найбільшою небезпекою нового кодексу є позбавлення власників квартир права обирати компанії, які будуть надавати їм комунальні послуги. Написаний малозрозумілою громадянам бюрократичною мовою Житловий кодекс, за словами активіста, надає право призначати жителям будинків обслуговуючі компанії, яким для цього буде достатньо опублікувати список будинків у будь-якій газеті.

Відбір цих компаній, як повідомив Сидоренко, буде здійснюватися урядом за непрозорими критеріями. І все це створює у нього враження, що з українців готуються зробити "житлових рабів": "Це буде черговий корупційний механізм. Отримати ліцензію зможуть одиниці. Ринок буде закритий. Буде існувати певна кількість управлінських компаній, які будуть фактично володіти всім житлово-комунальним комплексом".

Сидоренко також сказав, що в столиці вже зафіксовані випадки, коли забудовники нав'язували покупцям квартир у нових будинках новостворені управлінські компанії, які збирали плату за комунальні послуги в кілька разів вище, ніж в середньому по Києву.

Активіст вважає, що Житловий кодекс слід взагалі скасувати. Зате, на його думку, варто удосконалити вже існуючі закони, які регулюють діяльність ЖЕКів і їхні стосунки з власниками житла.

Нагадаємо, проект Житлового кодексу до кінця 2010 року у Верховній раді розглядатися не буде.

За матеріалами ТСН.

Мітки:

житловий кодекс головне

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create