Ціна на цукор зросте до 12 гривень?

Ціна на цукор зросте до 12 гривень?

За прогнозами виробників та експертів, роздрібна ціна цукру у новому році може зрости з нинішньої у 7-9, до 11-12 гривень за кілограм. Однак різкого стрибку зростання ціни не буде, тому що сьогодні держава здійснює дуже жорсткий адміністративний контроль за цінами

Головна причина - відсутність обов'язкового декларування залишків цукру суб'єктами підприємницької діяльності, закріпленого законодавчо.

Згідно з різними оцінками, діапазон внутрішнього виробництва цукру коливається на рівні від 1,5 до 1,7 мільйона тонн, споживання - на рівні від 1,7 до 2 мільйонів. При цьому різниця прирівнюється до місячного обсягу споживання в Україні. Разом з тим, за підрахунками «Укррос», виробництво цукру в поточному році прогнозується на рівні 1,53 мільйона тонн, імпорт «сирцю» - близько 255 тисяч тонн. Таким чином, загальна пропозиція на рівні 1,82 мільйона тонн повністю зможе забезпечити внутрішнє споживання солодкого піску.

Падіння доходів населення останнім часом не призвело до скорочення споживання даного продукту, оскільки цукор є продуктом першої необхідності, відзначають експерти. До того ж понад 50% виробленого цукру щороку стабільно припадає на промислові потреби (кондитерські, хлібобулочні вироби, алкогольні напої, фармацевтика та ін.)

Внаслідок відсутності перевиробництва цукру в країні, а за оцінкою деяких експертів - дефіциту, ціни на внутрішньому ринку України корегуватимуться відповідно до цін на світових ринках.

«Незважаючи на відсутність нестачі цукру в Україну, ціна на нього все-таки виросте», - вважає аналітик УАК Дмитро Рубченко.

За матеріалами видання Подробності.

Мітки:

ціни на цукор споживач

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create