Очі Мони Лізи вказали на... ім’я моделі да Вінчі

Очі Мони Лізи вказали на... ім’я моделі да Вінчі

У зіниці Мони Лізи виявили ініціали, які ймовірно вказують на ім'я жінки, що послужила моделлю для відомого портрета Леонардо да Вінчі.

Вважається, що на картині художник зобразив Лізу Герардіні, однак автор нового дослідження стверджує, що це помилка.

За словами професора Сільвано Вінчеті, керівника італійського Національного комітету з культурної спадщини, це спростовують самі ініціали — латинські CE. Також професор відзначає, що на звороті полотна записані цифри 149, однієї цифри не вистачає. На думку історика, якою б не була стерта цифра, цілком число вказує на рік написання картини.

Таким чином, Вінчеті зробив висновок, що да Вінчі писав «Мону Лізу» у 1490-х роках, а не у 1503 або 1504, як свідчить загальноприйнята теорія. Більше того, він вирішив, що сама картина була написана у Мілані, у той час як Ліза Герардіні була дочкою флорентійського купця. Вінчеті вважає, що моделлю да Вінчі була  жінка з придворного почету герцога Людовіка Сфорца, який був покровителем художника і взяв його на службу в 1482 році.

Окрім ініціалів CE Вінчеті виявив в іншій зіниці Мони Лізи ініціали LV, які, як він вважає, вказують на автора картини. Також під однією з арок зображеного на тлі мосту художник, вважає Вінчеті, зобразив цифри 72 (або комбінацію L2). Що це означає, він сказати не зміг, але пообіцяв, що незабаром представить більш повні результати свого дослідження.

Всі свої відкриття Вінчеті зробив за допомогою значного збільшення фрагментів картини, оскільки знайдені ним елементи неможливо побачити неозброєним оком. «Леонардо да Вінчі дуже любив використовувати символи і коди для передачі своїх повідомлень, і він повідомив нам особистість моделі через очі, які він вважав дзеркалом душі і засобом передачі інформації», — заявив Вінчеті.

За матеріалами Lenta.ru.

Мітки:

мона ліза культура

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create