У прийнятому проекті бюджету на 2011 рік збільшено на 84 млільйони гривень витрати на матеріально технічне забезпечення діяльності глави держави. Зокрема кошти мають безпосереднє цільове призначення - закупку літаків. В адмінівських кулуарах ходять чутки і про власний новий вертоліт, майданчик для якого вже будують.

Голова ДУСі Андрій Кравець пояснив необхідність таких витрат: «У 2011 році будуть куплені три літаки Ан-148, щоб замінити наявні зараз два Ту-154 1981 і 1983 років випуску. Раніше глава АП Сергій Льовочкін заявляв, що частина цих літаків буде використовуватися на комерційних рейсах, щоб окупити вартість інших.

Нагадаємо, у вівторок депутати прийняли в першому читанні проект бюджету на 2011 рік. За нього проголосували 275 депутатів (у тому числі один бютівець, Валерій Шаманов, якого вже виключено з фракції). Планується, що остаточно бюджет затвердять до 24 грудня. Його доходи заплановані майже в 360 млрд грн. (На 32 млрд більше, ніж у 2010-му). Витрати - 329,5 млрд грн. (Більше на 24,5 млрд грн.). Це дозволить знизити дефіцит бюджету з нинішніх 5,3% до 3,1% від ВВП, що має утримати інфляцію (вона планується на рівні 8,9%), зберегти стабільний курс гривні (7,95 долара) і скоротити приріст зовнішнього боргу. Зворотний бік такої економії - достатньо низькі темпи приросту соцвиплат (зарплати бюджетникам і пенсії). Вони виростуть приблизно на рівні інфляції - на 9%. Виняток - зростання в півтора рази виплат по народженню дитини.

За матеріалами видань Сегодня і Форум.