Європа боїться, що Україна, вступивши в зону вільної торгівлі, "розпустить руки"

Європа боїться, що Україна, вступивши в зону вільної торгівлі, "розпустить руки"

ЄС вимагає від України чітких гарантій по безперебійному постачанні газу в Європу. Відповідні положення вона просить закріпити в угоді про зону вільної торгівлі. Згідно з нею, якщо Україна допустить перебої у постачанні, то повинна буде компенсувати це грошима. Разом з тим, попри високі вимоги до української сторони, ЄС не бажає відкривати для українських компаній свій енергоринок. Фахівці вважають, що від такої однобічної угоди Україні варто відмовитись.

”Коли я кажу про загальний баланс, ви його можете шукати через доступ в інших сферах. Ну, умовно кажучи. Якщо ми розуміємо, що доступ на наший ринок в сфері послуг кращий ніж ринок європейського союзу, то ми будемо шукати цей баланс наприклад, сільськогосподарської продукції. Тобто те, що ми на сьогоднішній день можемо і виробляти і ефективно продавати”, - каже заступник міністра економіки України Валерій П'ятницький.

В той же час голова парламентського комітету з питань євроінтеграції Борис Тарасюк каже, що Україні все ж варто жорсткіше відстоювати свою позицію і вимагати, аби угоди з ЄС однаково враховували й українські інтереси.

”Вважаю, що питання українського інтересу не менш важливе для України, аніж гарантування країнам ЄС поставок газу. Тому українська сторона має наполягати на реалізації свого інтересу. Ми повинні не заглядати в рот Європейському союзу, чи будь-якому іншому міжнародному партнеру. Ми повинні бути на рівних учасником переговорів”, - зазначив голова парламентського комітету з питань Євроінтеграції Борис Тарасюк.

Інший представник профільного парламентського комітету Володимир Вечерко переконаний, що в будь-якому разі швидко пробитись на європейський енергоринок не вдасться. Тільки на узгодження відповідних домовленостей піде щонайменше півроку.

Мітки:

енергетика

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create