До прожиткового мінімуму не дотягує і чверть населення України

До прожиткового мінімуму не дотягує і чверть населення України

Державний комітет статистики шокував Україну даними, що в країні кожен четвертий міський житель - 23% і кожен третій, сільський - 38% змушений миритися з доходами нижче прожиткового мінімуму. Таким чином за підрахунками статистів у кожній 200-й українській родині на одну людину припадає менше 300 гривень на місяць, у кожній 40-й сім'ї - від 300 до 480 гривень на місяць, у кожній 16-й - від 480 до 660 гривень на місяць, у кожній 8-й - від 660 до 840 гривень на місяць.

Всього середній дохід нижче від прожиткового мінімуму мають більше 12 млн. громадян нашої держави. Незважаючи на це, статистичне покращення присутнє: адже у 2001-2002 роках українців, які не дотягують до прожиткового мінімуму, налічувалося майже 40 млн., а у 2007-му - 13,2 млн. Однак не останню роль у покращенні статистичних показників відіграє мізерна сума прожиткового мінімуму.

Будь вона трохи більшою, і до найбідніших легко приєдналися б ще майже 35% українських сімей, де середній дохід на душу хоч і перевищує прожитковий мінімум, все ж таки не дотягує навіть до 1200 гривень на місяць. Водночас середньостатистичні доходи на кожного члена української родини у першому півріччі 2010 року склали 1222 гривні на місяць. При цьому в міських сім'ях даний показник складає 1309 гривень на місяць, у сільських - 1037 гривень на місяць.

Нагадаємо, Кабмін вирішив відмовитися від перегляду соціальних стандартів у липні 2011 року, а згідно з проектом бюджету, з квітня по жовтень зростання соцвиплат не буде. Разом з тим у проекті держбюджету-2011 уряд змінив механізм підвищення соцстандартів. Вперше за 3 роки перегляд соцвиплат буде відбуватися не 5 разів, а всього 4.

За матеріалами Української правди.

Мітки:

люди

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create