Рекламу ліків можуть заборонити

Рекламу ліків можуть заборонити

Рекламу ліків незабаром можуть заборонити. Відповідне звернення скерували депутати Київської міської ради до Верховної Ради України. У депутатському зверненні говориться, що в багатьох випадках рекламу лікарських засобів розміщують з порушенням законодавства. Рекламуються ліки, які повинні відпускатися тільки за призначенням лікаря, подається інформація щодо можливого лікування хвороб, які не піддаються або важко піддаються лікуванню, не повідомляється про певні обмеження та застереження щодо застосування препаратів.

«Усе це формує у споживача реклами думку про те, що лікування можливе без консультацій з лікарем, лише на підставі тієї інформації, яку вони отримали з реклами. Такий підхід до використання ліків може не лише не надати бажаного результату щодо покращення стану здоров’я, а й значною мірою погіршити його чи призвести навіть до випадків смерті», - йдеться у зверненні.

Як ідеться у повідомленні, експерти стверджують, що майже половина препаратів, куплених без призначення лікарем, придбані без будь-якої в них потреби. Тобто, громадяни витрачають більше 4 млрд. грн. (по 87 грн. на кожного в рік) марно. Лікарі запевняють, що нерідко самолікування та вживання ліків без призначення лікаря призводять до непоправних негативних наслідків. Так, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, смертність від неправильного та неконтрольованого прийому ліків посідає п’яте місце серед причин смертності.

«Таким чином, реклама лікарських засобів завдає лише значної шкоди здоров’ю громадян. Тому її заборона на телебаченні, радіо, у друкованих засобах масової інформації, засобами зовнішньої реклами у населених пунктах та на транспорті є нагальною необхідністю», - йдеться у зверненні.

За таке рішення сьогодні на пленарному засіданні VI сесії Київради VI скликання проголосував 101 депутат.

Нагадаємо, що на засіданні 2 грудня Київрада 99 голосами ухвалила звернення до Верховної Ради України з проханням запровадити кримінальну відповідальність за виготовлення та розповсюдження неякісних ліків.

За інформацією УНІАН.

Мітки:

ліки реклама здоров'я

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
  • Руслан Кравцов 07 вересня 2011 в 09:11
    Давно пора заборонити! Всіх без виннятку ліків.
    Лікі мають назначати лікарі, з урахуванням фізіологічного стану та особливостей хворого. Але ні в якому разі, лікі не повинні нав"язуватись маркетологами.
  • Руслан Кравцов 07 вересня 2011 в 09:13
    Реклама ліків, це теж саме, що реклама бабці-знахаркі, яка рекламує свою бормотуху від усіх напастей, для кожного хто скористується її послугами.
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create