Україна втратила 300 мільйонів доларів іноземних інвестицій

Україна втратила 300 мільйонів доларів іноземних інвестицій

Національний банк підсумував, що у січні-вересні 2010 року валовий приплив іноземних інвестицій в Україну склав 4,3 млрд. долара. Однак якщо відняти із цієї суми відтік капіталу з країни в розмірі 0,7 млрд. то чистих вкладень залишається 3,6 млрд., що на 300 млн. доларів менше в порівнянні з аналогічним періодом 2009 року.

Проблема полягає не лише в скороченні і без того мізерного інвестиційного потоку, а й у тому, що навіть ці кошти не дістаються реальному сектору економіки. Так, більше третини усіх інвестицій за дев'ять місяців 2010 року припадають на фінансовий сектор. Головним каталізатором вливань в нього виступив МВФ, який зажадав від Нацбанку посилити вимоги до адекватності капіталу банків. У результаті реакції НБУ, багато материнських компанії українських фінустанов були змушені вкласти у свої дочірні структури солідні суми.

Іншим одержувачем іноземних інвестицій стали металургійний сектор, торгівля, будівельники, переробна промисловість.

До речі, Микола Азаров заявив, що для модернізації вітчизняної економіки протягом найближчих десяти років необхідно вкласти в неї 1 трлн. доларів.

Тим не менш, реальна динаміка вкладень у реальний сектор каже, що десять років можуть значно затягнутися.

За інформацією Української правди.

Мітки:

іноземні інвестиції фінанси

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create