Нещодавно завершився аудит ефективності використання коштів держбюджету Центральною виборчою комісією у 2009 році та за перше півріччя 2010 року, який провела Рахункова палата. Таким чином експерти зробили висновок, що ЦВК неналежним чином здійснює планування коштів державного бюджету, що виділяються на підготовку і проведення виборів.

На чергові вибори президента з держбюджету витрачено близько 1,1 млрд. гривень - у 2,4 раза більше, ніж на вибори 2004 року. Понад встановлену норму було виготовлено майже 246 тис. виборчих бюлетенів на суму 131,8 тис. гривень. Незважаючи на альтернативні менш затратні способи інформування, лише дві урядові телеграми окружним комісіям про подання фінансової звітності до ЦВК обійшлися бюджету в 176,2 тис. гривень - вартість одного слова - 243 гривні.

Усього неефективно використано 1,1 млн. гривень, виділених на підготовку і проведення виборів президента 17 січня 2010 року.

Не завершено інвентаризацію виборчих скриньок, переданих на відповідальне зберігання до місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, яку ЦВК мала здійснити ще до 1 вересня 2007 року. Через це на вибори президента понад потребу виготовлено 1373 скриньки на суму 795,5 тис. гривень і 46,2 тис. зайвих одноразових пломб вартістю 28,7 тис. гривень.

Однак для удосконалення планування та використання коштів ЦВК нічого не зробила.

За висновками Колегії Рахункової палати, переважна більшість виявлених аудитом порушень і недоліків набули сталого характеру.

Відсутність реагування ЦВК на пропозиції Колегії Рахункової палати і надалі не сприяє ефективному використанню бюджетних коштів.