ЦВК "розтринькало" лише 0,1% бюджету президентських виборів?

ЦВК "розтринькало" лише 0,1% бюджету президентських виборів?

Центральна виборча комісія спростовує звіт Рахункової палати, у якому ЦВК звинуватили у завищенні суми коштів для проведення виборів, і нецільовому використанні державних коштів. Відомство зазначає, що співробітники Рахункової палати повинні знати, що у структурі витрат на вибори більше 85% складає заробітна плата членів виборчих комісій.

"Центральна виборча комісія категорично не погоджується з наведеними висновками, вважаючи їх безпідставними та упередженими", - йдеться у заяві ЦВК.

У ЦВК наголосили, що протягом 2004-2010 років мінімальна заробітна плата в Україні зросла в 3,2 рази, "що і зумовило зростання загальних витрат на проведення виборів президента у 2010 році порівняно з 2004 роком".

"Тому робити порівняння витрат на вибори президента у 2004 та 2010 роках без врахування зазначеного фактору є економічно неграмотним і соціально шкідливим", - сказано у заяві.

"1,1 мільйонів гривень бюджетних коштів, які, на думку Рахункової палати, ЦВК використала "неефективно" складають лише 0,1% загального обсягу витрат на підготовку та проведення виборів президента у 2010 році", - заявляє ЦВК.

Відомство зазначає, що в ході перевірки завідомо ігнорувались аргументи Центральної виборчої комісії щодо об'єктивної необхідності низки витрат. Також, на думку членів ЦВК, про непрофесіоналізм Рахункової палати свідчить той факт, що, за її твердженням, починаючи з 2005 року, загальні витрати на створення Реєстру становили 152,3 млн. гривень, у той час як, насправді, закон про Держреєстр був прийнятий лише у 2007 році. Загальні витрати з Державного бюджету на створення та обслуговування Реєстру у 2007-2010 роках склали 84,8 млн. гривень.

Як відомо, Рахункова палата оприлюднила звіт, у якому було сказано, що ЦВК завищує суми коштів, необхідних для проведення виборів. За даними Рахункової палати, на чергові вибори президента з держбюджету витрачено близько 1,1 млрд. грн. – у 2,4 рази більше, ніж на вибори 2004 року. За даними відомства, понад встановлену норму було виготовлено майже 246 тис. виборчих бюлетенів на суму 131,8 тис. грн.

За матеріалами Української правди.

Мітки:

цвк бюджет фінанси

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create