Американський суддя проти змін української конституції

Американський суддя проти змін української конституції

Виносити нову Конституцію України на референдум не можна. Про це заявив Богдан Футей, суддя Федерального суду претензій США, який брав участь у розробці Конституції 1996 року.

«Тепер є новостворена Національна асамблея, і колишній президент Кравчук дуже мудро сказав, що їхнє завдання — не зробити, а написати проект нової Конституції і передати його Верховній Раді, і нехай парламент займається цим питанням», - зазначив Футей.

За словами судді, Конституція — це договір, укладений між народом і владою, тому виносити на референдум зміни до Основного закону не можна, якщо Конституцією це не передбачено. У той же час, якщо Верховна Рада захоче змінити процес ухвалення Основного закону, вона може це зробити, і лише після цього поправки до нього можуть бути проголосовані на референдумі, уточнив Футей.

На думку Футея, скасування політреформи (закону №2222) є правильною, хоча при цьому судді КС змінили рішення, яким у 2008 році сказали, що ці зміни стали «тілом» Конституції і не підлягають перегляду. «Я не бачу бажання суддів щось пояснювати щодо цієї зміни, хіба що в окремій думці, і це добре», - підсумував суддя.

При цьому він признався, що неодноразово обговорював питання змін Конституції з екс-президентом Віктором Ющенком і його помічниками, які хотіли виносити їх на референдум. Проте йому так і не вдалося переконати їх у тому, що конституційні зміни не можна виносити на референдум.

Мітки:

конституція головне

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create