Україна знову в кредит: Світовий банк виділить транш в 1,5 мільярди доларів

Україна знову в кредит: Світовий банк виділить транш в 1,5 мільярди доларів

Україна невдовзі отримає транш у 1,5 мільярдів доларів, який скерує Світовий банк на підтримку економіки нашої країни. Зокрема, кошти міжнародної організації збираються пустити на кредити експортерам, підтримку програм енергозбереження та реабілітацію фінсектора.

"Я не буду поки робити конкретний прогноз щодо сум. Але ми маємо намір реалізувати дуже великі проекти - загальна сума складе близько 1,5 млрд.", - повідомив директор вітового банку у справах України, Білорусі та Молдови Мартін Райзер.

За його словами, СБ розробляє зараз дві програми прямого бюджетного фінансування: перша буде спрямована на підтримку політики розвитку (за допомогою цього траншу повинні бути профінансовані програма дерегуляції, пенсійна реформа, реформа в сфері державних закупівель, поліпшена система адресної соціальної допомоги); друга програма буде спрямована на підтримку фінансового сектора.

Надання обох позик заплановано на 2011 рік, але чи дійсно всі гроші прийдуть протягом наступного року - у Світовому банку не впевнені. Зокрема, найбільше запитань викликають терміни фінансування реформ. Перспективи отримання позики на реабілітацію фінансового сектора поки що туманні, чого не скажеш про ще одну складову допомоги СБ українській економіці - кредитних лініях, які банк відкриває для експортерів і компаній, що займаються розробкою енергозберігаючих технологій.

"Рішення про позики йде через нашу раду директорів, і вони приймають його після того, як реформи відбулися. Ми не даємо гроші на реалізацію реформ в майбутньому. Тому часові рамки надання кредиту залежать від того, коли реформи завершаться... Ми готуємо дві кредитні лінії. Перша буде спрямована на підтримку експортерів. Тому що не можна сподіватися на імпульс попиту. Друга кредитна лінія піде на енергозбереження, як один з найважливіших елементів конкурентоспроможності України", - говорить глава СБ в Україні.

Ймовірно, свою частку грошей СБ отримає і "Укрзалізниця", яка хоче за ці кошти модернізувати частину колії. Отримання траншу знову-таки стане можливим лише в разі початку державної реформи залізниці, а значить, поки що неможливо робити які-небудь прогнози щодо такої позики.

За матеріалами Української правди.

Мітки:

світовий банк кредит транш фінанси

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create