Держбанкам України Уряд заборгував більше 15 мільярдів гривень

Держбанкам України Уряд заборгував більше 15 мільярдів гривень

Державні банки Ощадбанк і Укрексімбанк у листопаді збільшили свій портфель держпаперів - ОВДП і депсертифікатів Нацбанку на 4,3 млрд. гривень до 15,7 млрд. Згідно з даними балансів перших 10 банків портфелі ОВДП фінустанов зросли за листопад на 4,24 млрд. гривень. У суттєвому зростанні портфеля держпаперів винні в основному держбанки.

Так, чистий приплив ОВДП і депозитних сертифікатів НБУ в Укрексімбанку склав 2,48 млрд. гривень. Керівництво Укрексімбанку каже, що минулого місяця не купували паперів у Мінфіну. Мовляв це "нафтогазівські" папери"

Ощадбанк другий за розміром приросту портфеля. Минулого місяця він викупив ОВДП на 1,73 млрд. гривень більше, ніж продав. Експерти впевнені, що у нього така ж ситуація, як і в Укрексімбанку.

Нагадаємо, на початку листопада Ощадбанк і Укрексімбанк викупили у НАК "Нафтогаз Україна" ОВДП на загальну суму близько 4,2 млрд. гривень. Отримані кошти "Нафтогаз" направив на розрахунки з російським "Газпромом" за постачання газу в жовтні. Відомо, що НАК звертався до 37 банків з пропозицією викупити в нього ОВДП, проте "добровільну" згоду дали тільки держбанки. У цьому місяці Ощадбанк знову потрапив у заручники "Нафтогазу" і буде йому допомагати розраховуватися з "Газпромом" за листопадові постачання газу. На початку листопада стало відомо, що Ощадбанк викупить у "Нафтогазу" облігації на 3,15 млрд. гривень.

Поряд з держбанками свої порфтелі наповнювали і комерційні фінустанови, правда, апетити в них непорівнянні. Близько 900 млн. гривень додалося в портфелі держпаперів Альфа-банку. На суму близько 150 млн. гривень збільшили свої портфелі УкрСиббанк, Укрсоцбанк і Промінвестбанк.

Серед найбільших банків тільки два в минулому місяці скорочували портфелі держпаперів - Райффайзен Банк Аваль і ВТБ Банк. Разом вони позбулися ОВДП на суму 1,36 млрд. гривень.

За інформацією Української правди.

Мітки:

державні банки фінанси

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create