Державні банки Ощадбанк і Укрексімбанк у листопаді збільшили свій портфель держпаперів - ОВДП і депсертифікатів Нацбанку на 4,3 млрд. гривень до 15,7 млрд. Згідно з даними балансів перших 10 банків портфелі ОВДП фінустанов зросли за листопад на 4,24 млрд. гривень. У суттєвому зростанні портфеля держпаперів винні в основному держбанки.

Так, чистий приплив ОВДП і депозитних сертифікатів НБУ в Укрексімбанку склав 2,48 млрд. гривень. Керівництво Укрексімбанку каже, що минулого місяця не купували паперів у Мінфіну. Мовляв це "нафтогазівські" папери"

Ощадбанк другий за розміром приросту портфеля. Минулого місяця він викупив ОВДП на 1,73 млрд. гривень більше, ніж продав. Експерти впевнені, що у нього така ж ситуація, як і в Укрексімбанку.

Нагадаємо, на початку листопада Ощадбанк і Укрексімбанк викупили у НАК "Нафтогаз Україна" ОВДП на загальну суму близько 4,2 млрд. гривень. Отримані кошти "Нафтогаз" направив на розрахунки з російським "Газпромом" за постачання газу в жовтні. Відомо, що НАК звертався до 37 банків з пропозицією викупити в нього ОВДП, проте "добровільну" згоду дали тільки держбанки. У цьому місяці Ощадбанк знову потрапив у заручники "Нафтогазу" і буде йому допомагати розраховуватися з "Газпромом" за листопадові постачання газу. На початку листопада стало відомо, що Ощадбанк викупить у "Нафтогазу" облігації на 3,15 млрд. гривень.

Поряд з держбанками свої порфтелі наповнювали і комерційні фінустанови, правда, апетити в них непорівнянні. Близько 900 млн. гривень додалося в портфелі держпаперів Альфа-банку. На суму близько 150 млн. гривень збільшили свої портфелі УкрСиббанк, Укрсоцбанк і Промінвестбанк.

Серед найбільших банків тільки два в минулому місяці скорочували портфелі держпаперів - Райффайзен Банк Аваль і ВТБ Банк. Разом вони позбулися ОВДП на суму 1,36 млрд. гривень.

За інформацією Української правди.