За порушення ЗНО не каратимуть

За порушення ЗНО не каратимуть

Ініціаторів порушень під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання якості освіти не притягуватимуть до відповідальності, принаймні Верховна Рада України відхилила законопроекти про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження ЗНО та встановлення відповідальності за порушення під час його проведення.

Відповідні законопроекти (№№ 5544 та 5544-1 від 12.02.2010р.), ініційовані фракціями БЮТБ, НУ-НС та Народною партією, підтримали лише 10 народних обранців.

У відхиленому акті пропонувалося включити до закону України «Про вищу освіту» визначення терміну «зовнішнє незалежне оцінювання знань», «зовнішнє незалежне оцінювання знань осіб, які бажають вступити до вищих навчальних закладів», банк завдань зовнішнього незалежного оцінювання», «загальна навчальна компетентність» тощо.

До цього ж закону пропонувалося додати статтю 44, у якій встановлюються основні засади та вимоги до порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Законопроектом пропонувалося також доповнити статтю 183 Кримінального кодексу України частинами, які передбачають відповідальність за порушення права на освіту при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, а також при використанні його результатів: перешкоджання проходженню зовнішнього незалежного оцінювання, державної підсумкової атестації чи вступних випробувань до вищих навчальних закладів, за умисне порушення порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання, а також за підробку та використання завідомо підробленого документа про освіту. Пропонується додаткова стаття 3301, яка передбачає кримінальну відповідальність за умисне розголошення конфіденційної інформації, якщо це завдало суттєвої шкоди інтересам держави чи правам особи. У зв'язку з цим пропонується підслідність цієї статі віднести до органів внутрішніх справ (стаття 112 Кримінально-процесуального кодексу).

У статті 212-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення проповалося збільшити розмір штрафів за порушення порядку обліку, зберігання і використання документів та інших носіїв інформації, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави.

РБК-Україна

Мітки:

зовнішнє незалежне оцінювання освіта

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create