Венеціанська комісія поставила під сумнів легітимність Конституції України?

Венеціанська комісія поставила під сумнів легітимність Конституції України?

Зміни до Конституції України не припали до вподоби Венеціанській комісії. "Поточне конституційне поле держави, засноване на рішенні Конституційного суду, не має достатньої легітимності, яка може бути досягнута лише в результаті звичайної конституційної процедури внесення змін до Конституції у Верховній Раді", - йдеться у висновках комісії.

"Відновлення за рішенням Конституційного суду України варіанту Конституції 1996 року ставить питання про легітимність дій у минулому, оскільки інституції Україні працювали протягом кількох років на основі конституційних норм, пізніше визнаних неконституційними. Це також ставить питання легітимності щодо діючих державних інституцій, оскільки і президент і парламент були обрані відповідно до конституційних норм, які більше не визнаються дійсними Президент України, після цього рішення, має набагато більше повноважень, ніж могли передбачити виборці, коли він обирався", - йдеться, серед іншого, у висновку "Про конституційну ситуацію в Україні", оприлюдненому Венеціанською комісією.

Комісія закликала до такої (конституційної) реформи вже кілька разів, і підкреслила необхідність забезпечення легітимності будь-якої конституційної реформи в Україні. Така легітимність може бути досягнута, тільки якщо конституційні зміни будуть внесені після широкої, відкритої та вільної суспільної дискусії за участю опозиції та громадянського суспільства, і в суворій відповідності з конституційними положеннями про внесення змін на основі рішень кваліфікованої більшості Верховної Ради. Конституція, яка не базується на великій угоді всіх діючих політичних гравців у країні не може привести до політичної стабільності, що ми бачили протягом останніх років.

РБК-Україна.

Мітки:

конституція світ про нас

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create