Суд аргентинської провінції Кордоба засудив до довічного ув'язнення за злочини проти людства колишнього президента Аргентини Хорхе Рафаеля Віделу.


85-річний Відела визнаний винним у смерті 31 політичного ув'язненого. Термін він буде відбувати в загальній в'язниці, не дивлячись на похилий вік. Суд підтвердив, що до нього не може бути застосована існуюча норма, за якою особам, котрі старші 70 років тюремний висновок замінюється домашнім арештом.

Відела, не згодний із судовим рішенням, в ході слухання заявив, що був змушений силою зброї зупинити хаос насильства в країні.

Хорхе Рафаель Відела очолив диктатуру, будучи головкомом сухопутних сил (саме він вручав кубок на чемпіонаті світу з футболу в Аргентині в 1978 році). Під час його правління в Аргентині були заборонені профспілки і страйки, фактично не діяла судова влада, були обмежені права громадян. Він проводив політику жорсткого придушення внутрішньої опозиції. За різними оцінками, її жертвами могли стати до 30 тисяч чоловік.

У 1985 році аргентинський суд засудив Віделу до довічного ув'язнення. Проте в 1990 році президент Аргентини Карлос Менем помилував диктатора. У 1998 році аргентинський суд видав ордер на арешт екс-президента у зв'язку з насильницьким усиновленням дітей політв'язнів третіми особами.

Однак через вік підсудного тюремне ув'язнення було замінено домашнім арештом. У 2006 році указ Менема про помилування був оголошений неконституційним, і судове розслідування відновилося. У 2008 році Відела був знову арештований і поміщений у військову в'язницю.

За матеріалами РІА Новини.