Банкіри не до кінця покладаються на Асоціацію і Союз

Банкіри не до кінця покладаються на Асоціацію і Союз

Недостатня ефективність чинних банківських об'єднань зумовлює необхідність створення нової структури, яка б консолідувала учасників ринку. Про це заявили учасники засідання Фінансового прес-клубу, проведеного ГО "Ліга фінансового розвитку" за підтримки проекту USAID "Розвиток фінансового сектора" FINREP і тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

На переконання члена наглядової ради УКБС Анатолія Гулея, ринок об'єктивно вимагає консолідації, бо захист інтересів банків і їхніх клієнтів в умовах нестійкої ситуації в економіці неможливий без створення нового організаційного об'єднання банків, оскільки існуючі асоціації - АУБ і УКБС - на сьогодні не є досить ефективними.

Голова правління Укрсоцбанку Борис Тимонькін вважає, що посилення конкуренції між банківськими об'єднаннями сприятиме підвищенню ефективності їхньої роботи. Можливим прикладом для наслідування з точки зору організації системи роботи банкір назвав Форум провідних міжнародних фінансових установ (ФПМФУ)

За словами голови правління банку "Старокиївський" Юрія Яременка, розвиток банківського ринку на сьогодні без консолідації його учасників просто неможливий.

"В організації (АУБ, - ред.) дуже негативний імідж, щоб на її основі вибудовувати щось", - відзначив банкір. Він констатував, що якщо розбіжності між банками зараз справді існують, то вони зумовлені перш за все конкурентною боротьбою і не проходять по лінії, скажімо, походження або розміру фінустанов.

Голова наглядової ради Platinum Bank Юрій Блащук відзначив, що "будівництво" саморегульованої організації (СРО) в Україні має базуватися на світових стандартах (зокрема, на 8 принципах СРО, запропонованих лауреатом Нобелівської премії Елінором Остром). Експерт вважає, що в результаті СРО можна було б надати також право встановлення критеріїв для виходу на ринок нових учасників.

Оцінюючи можливість створення ще одного банківського об'єднання, директор департаменту зовнішньоекономічних відносин НБУ Сергій Круглик відзначив, що Нацбанк взаємодіятиме зі всіма, хто готовий працювати на користь системи. Проте представник банківського регулятора додав, що таку роботу легко було б проводити з не дуже багатьма об'єднаннями - чим більш консолідованим, більш організованим був би банківський сектор, тим краще.

Мітки:

союз асоціація банкіри бізнес

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create