Київський еколого-культурний центр і Екоправо-Київ подали позов до суду на Міністерство освіти і науки України, за незаконне закриття заповідника "Розточчя". Окружний адміністративний суд Києва ухвалив рішення відкрити провадження у цій справі.

Як нагадується у повідомленні Київського еколого-культурного центру, 1 листопада 2010 року міністр освіти і науки Дмитро Табачник своїм наказом незаконно закрив підлеглий міністерству заповідник "Розточчя", чим порушив Закон "Про природно-заповідний фонд України". У заповіднику виростає 28 видів судинних рослин, занесених до Червоної книги України, і мешкає більше десятка занесених до Червоної книги України тварин, підкреслили екологи. Як повідомили екологи, останній раз заповідники в Україні закривалися в 1951 році постановою Йосипа Сталіна, відзначили екологи.

Нагадаємо, що заповідник "Розточчя" знаходиться у Львівській області, створений у 1984 році на території 2084 гектарів. На його базі планується створити міжнародний українсько-польський резерват. Тепер цей план на межі краху.

За інформацією видання Утро.