Адміністрація президента США Барака Обами ввела в дію нові санкції проти режиму президента Ірану Махмуда Ахмадінеджада. Санкції спрямовані проти Республіканської гвардії, ряду іранських банків і найбільшої іранської судноплавної компанії Iran Shipping.

У «чорний список» потрапили іранські банки Ansar і Mehr, а також судноплавна компанія Iran Shipping Lines і ряд фірм, які обслуговують платежі і замовлення Республіканської гвардії. У 2008 році Iran Shipping Lines вже піддавалася впливу американських санкцій за підозрою в нелегальному транспортуванні зброї.

Республіканська гвардія займає домінуюче становище не тільки в структурі збройних сил, але і в економіці Ірану. Під егідою командування гвардії ведуться розробки нових видів озброєння, а також дослідження в галузі ядерної зброї.

За умовами санкцій, американським компаніям заборонено мати справу з внесеними в «чорний список» іранськими банками та фірмами. На їхні фінансові засоби, що містяться в американських банках, накладено арешт. Нові санкції введені за кілька тижнів до початку чергового туру переговорів по іранській ядерній проблемі, який має відбутися в Стамбулі в кінці січня 2011 року.

За матеріалами інформаційного агентства Inter Right.