У ВУЗах передбачать 50% державних місць і безкоштовну другу вищу освіту

У ВУЗах передбачать 50% державних місць і безкоштовну другу вищу освіту

Незабаром вищу освіту, зокрема державні ВУЗи чекає збільшення державного набору. Так, відповідні норми запропоновано у проекті закону про вищу освіту, зареєстрованому у Верховній раді 2 грудня. Авторами його є депутати Єфремов, Зарубінський, Ківалов, Логвиненко, Луцький, Самойлик і Шаров.

Зокрема, у вищих навчальних закладах державної і комунальної форм власності кількість студентів денної форми навчання, прийнятих на перший курс за державним замовленням, повинна становити не менше ніж 50% від загальної кількості студентів, прийнятих на навчання на перший курс.

Прийом до вузів буде здійснюватись на конкурсній основі за результатами зовнішнього незалежного оцінювання знань та умінь вступників та їхніх здібностей з урахуванням середнього бала атестату та бала вищого навчального закладу, повідомили у прес-службі громадської ініціативи "Студентський спротив".

"Крім того, планується надавати право громадянам України право безоплатно здобувати другу вищу освіту на конкурсній основі, визначених Кабінетом міністрів", - зазначив координатор громадської ініціативи "Студентський захист" Андрій Черних.

Нагадаємо, раніше міністерство освіти та науки затвердило умови прийому до вищих навчальних закладів у 2011 році.

За матеріалами ТСН.

Мітки:

освіта освіта

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create