До 2030 року ціни на харчі зростуть вдвічі

До 2030 року ціни на харчі зростуть вдвічі

Світові ціни на основні продукти харчування до 2030 року можуть зрости більш ніж у два рази. Такі підрахунки оприлюднила міжнародна благодійна організація Oxfam.

Експерти заявляють, що у випадку, якщо голови держав і урядів не будуть вживати необхідних заходів, вартість зернових культур у найближчі 20 років зросте на 120-180%, повідомляє BBC. Однією з основних причин такого різкого підвищення цін вони називають глобальну зміну клімату.

Організація закликає світових лідерів покращити регулювання на продовольчих ринках, а також створити всесвітній фонд боротьби зі зміною клімату. За словами голови Oxfam Барбари Стокінг, "систему розподілу продовольства має бути переглянуто, якщо ми хочемо впоратися з проблемами зміни клімату, різкого зростання цін на продукти харчування, нестачі землі, води й енергії".

У своїй доповіді експерти Oxfam виділили чотири «гарячі точки», жителі яких відчувають найбільшу нестачу продуктів харчування: Гватемала, Індія, Азербайджан і держави Східної Африки. Основною проблемою Гватемали Oxfam називає залежність місцевих фермерів від імпорту; жителі Індії витрачають на продукти харчування у два рази більше, ніж жителі Великобританії у відсотковому співвідношенні до зарплати; в Азербайджані через погану погоду на 33% скоротився урожай пшениці; у державах Східної Африки у зв'язку з посухою і хронічним дефіцитом їжі голодують близько 8 мільйонів осіб, у першу чергу - жінки і діти.

Раніше Світовий банк заявляв про те, що в результаті зростання цін на продовольство мільйони людей опинилися за межею бідності. За даними на квітень 2011 року, ціни на продукти харчування були на 36% вище, аніж рік тому. Oxfam пов'язує це з проблемами на Близькому Сході та Північній Африці.

"Кожна сьома людина на планеті голодує щодня, незважаючи на те, що у світі достатньо їжі, щоб нагодувати всіх", - сказала Стокінг. Oxfam пропонує створити всесвітній фонд боротьби зі зміною клімату, щоб "люди могли захиститися від наслідків зміни клімату, і отримали достатньо коштів для вирощування продуктів харчування". Окрім того, організація пропонує ввести нові правила управління продовольчими ринками.

Зокрема, Oxfam наполягає на необхідності збільшити стратегічні запаси продовольства, інвестувати у невеликі фермерські господарства, покінчити з практикою вирощування продуктів для біопалива, і збільшувати прозорість на ринках продажу сировини.

Мітки:

ціни на продукти дослідження споживач

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create