Членам сімей політиків і чиновників дозвололи не декларувати доходи

Членам сімей політиків і чиновників дозвололи не декларувати доходи

Вчора Верховна Рада підтримала законопроект про боротьбу із корупцією, який запропонував президент Віктор Янукович. За схваленим у першому читанні Законом, чиновники не мусять декларувати прибутки членів сімей. Цьому голосуванню передувало скасування кількох законів із так званого "антикорупційного пакета", який так і не набув чинності, хоча був ухвалений ще у 2009-му році.

Цей пакет багато хто називав революційним. Однак введення їх у дію постійно відкладалося, бо навіть автори визнавали, що тоді, у 2009-му, вони "перегнули палицю". Вони посилалися на працівників УБОЗу, які твердили, що закон занадто репресивний, і за формальною ознакою порушниками можна буде назвати мало не кожного. Тому депутати вирішили доопрацьовувати документ і запровадити його із 1 січня 2011-го року.

Однак міністерство юстиції та президент вирішили піти іншим шляхом – не переписувати суперечливі норми, а написати новий закон замість чотирьох старих.

Таким чином у коло тих, хто потраплятиме під відповідальність за корупційні дії, розширено, це не лише державні чиновники, але й судді, прокурори, працівники органів внутрішніх справ.

Також усі ці закони пропонують суттєво збільшити штрафи і запровадити кримінальну відповідальність за корупційні дії, зокрема, одержання і давання хабара, а також використання службового становища при прийомі на роботу родичів.

Але у новому законопроекті відсутня стаття, про обов’язковість декларування доходів і видатків членами сімей державних чиновників, посадовців, суддів, прокурорів та усіх тих, на кого цей закон поширюватиметься.

За інформацією Корреспондента.

Мітки:

декларування доходів право

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create