Арсеній Яценюк зареєстрував у Верховній Раді законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про Регламент Верховної Ради України», в якому обумовлюється питання щодо забезпечення та захисту демократичних принципів діяльності парламентської меншості, яким закріплюються права та гарантії діяльності опозиції у парламенті.

Народний депутат України, лідер політичної партії «Фронт Змін», вже вносив аналогічний законопроект до парламенту, проте провладна більшість навіть не включила його до порядку денного. Тому він подав у парламент депутатський запит до Президента Віктора Януковича. Зокрема Яценюк вимагає від глави держави визнати невідкладним внесений ним проект закону.

«Сьогодні законодавчо не визначені засади й гарантії здійснення опозиційної діяльності як однієї з основ демократії», - наголосив він.

На думку Яценюка, “блокування парламенту чи будь-які інші дії, які заважали б провладній більшості ухвалювати рішення без урахування позицій меншості, є наразі єдиним засобом діяльності опозиції. Отже, конче необхідним є прийняття закону про опозицію, який би встановлював права і обов’язки парламентської меншості”.

Крім того, Арсеній Яценюк вимагає, щоб Президент України термінового втрутився в ситуацію з побиттям народних депутатів від опозиції у Верховній Раді депутатами провладної більшості 16 грудня, в результаті чого опозиціонери були госпіталізовані.

За інформацією УНІАН.