Українська інтелігенція підписала звернення від своїх представників, у якому вимагає припинити політичні переслідування лідера опозиції, голови партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко. Документ підписали Іван Дзюба, Дмитро Павличко, Левко Лук’яненко, Мирослав Попович, Юрій Щербак, Ігор Юхновський, Марія Матіос, Юрій Андрухович, Микола Жулинський - загалом 32 особи.

“15 грудня 2010 року демократія в Україні зазнала жорстокого удару. Це дата, з якої політичні переслідування набрали якісно нового значення і загрозливого розмаху. Свобода розтоптана, диктатура Партії регіонів показала своє справжнє обличчя. Досі команда Януковича намагалась залякати опозицію та громадянське суспільство тихими репресіями та арештами. А тепер, коли Генеральна прокуратура пред’явила звинувачення з підпискою про невиїзд голові партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко, людині, що за неї на президентських виборах проголосувало дванадцять мільйонів громадян України, влада продемонструвала зухвалий намір остаточно знищити реальну опозицію, перейти до авторитарного правління в державі”, - наголошується у зверненні.

Представники української інтелігенції вважають, що очевидними є абсурдність і політична вмотивованість звинувачення, висунутого лідеру партії “Батьківщина”.

“Кримінальна справа проти Юлії Тимошенко побудована тільки на тому, що начебто вона у розпал економічної кризи використала для виплати пенсій кошти від квот за викиди парникових газів. І хоча Державне казначейство підтверджує, що всі ці кошти до останньої копійки досі залишаються на його рахунках, влада погрожує Тимошенко позбавленням волі на строк від 7 до 10 років”, - сказано у документі.

Представники української інтелігенції вважають, що Президент доручив генеральному прокурору порушити проти Юлії Тимошенко справу, щоб усунути її від політичної діяльності та знищити опозицію.

“Віктор Янукович розуміє, що саме Юлії Тимошенко буде його головним конкурентом на майбутніх парламентських і президентських виборах, що саме Юлії Тимошенко є уособленням справжнього опору антиукраїнській та антидемократичній політиці, яку здійснює нинішній режим”, - переконані підписанти звернення.

Вони також зазначають, що український народ має гіркий, трагічний досвід перебування під владою єдиного “непомильного” ленінсько-сталінського режиму. Ми пам’ятаємо, що нищення свободи та альтернативи у політиці обернулось для народу безправністю, бідністю, голодоморами, приниженням гідності, духовності, русифікацією…

Вони вимагають від Президента України негайно “покласти край політичним репресіям, позбутися депутатів-бандитів із свого оточення, забезпечити збереження демократії, дотримання законності та прав людини у країні”, а також припинити політичні переслідування Юлії Тимошенко.

За інформацією УНІАН.