Індійський концерн Tata Group, відомий як виробник найдешевшого у світі автомобіля Tata Nano, представив ще один наддешевий продукт - Nano House, збірний будинок площею 20 кв. метрів і вартістю 32 тисячі рупій (близько 720 доларів).

"Нанобудинок", який зводиться за тиждень, здатний простояти 20 років. Його стінні панелі обклеєні койром (волокно з горіхів кокосової пальми) або джутом (волокно з рослини Corchorus). Плоский комплект з даху, стін, вікон і дверей зручно транспортувати.

Зараз "нанобудинки" випробовується мешканцями Західної Бенгалії, одного з найбідніших індійських штатів, і Tata збирає відгуки та побажання споживачів.

Продажі Nano House розпочнуться через 6-8 місяців. Будинки матимуть два-три базових дизайни і 990-доларовий "люксовий" варіант площею 30 кв. метрів з верандою і сонячною панеллю на даху.

Tata має намір продавати "нанобудинки" поштучно (бідним власникам земельних ділянок) і гуртом (урядам штатів - для масової забудови та розселення мешканців бідних районів).

Потенційний ринок величезний: за офіційними даними, з 1210000000 індійців близько 440 млн живуть у бідності.

Втім, рекорд Tata може протриматися недовго. У червні конгломерат Mahindra Group представив проект збірного будинку з бамбука за 300 доларів (2,2 кв. метра, сонячна панель і фільтр для дощової води) і зараз розглядає питання про серійне виробництво.