Ірак: заборонено викладання театрального мистецтва і музики

Міністерство освіти Іраку заборонило з 2011 року викладання театрального мистецтва і музики в Багдадському інституті образотворчих мистецтв.

"Ми отримали офіційний лист міністерства, який повідомляє про дане рішення. Воно прийняте під впливом релігійних партій, які хочуть повернути країну в середньовіччя і означає для нас смерть", - заявив заступник декана інституту Фалах аль-Мусаді.

Викладачі та студенти інституту побоюються, що заборона може поширитися і на інші дисципліни, зокрема живопис і скульптуру.

"Ми не хочемо повторення в Іраку афганського режиму "Талібан". І так життя в країні більше нагадує повільне вмирання: заборонили театр, не буде кіно, недозволені навіть жіночі перукарні. Замість обіцяної американцями демократії ми повертаємося в кам'яний вік", - сказала студентка Інституту образотворчих мистецтв Сара Халід.

У політиці Іраку, у свою чергу, сказав іракський політолог Саад аль-Дженаб, домінують релігійні партії, які "керують країною з мечетей". У країні, за його словами, йде планомірний наступ на світську культуру, і те, що трапилося в Інституті образотворчих мистецтв у Багдаді, може відбутися всюди.

Під тиском низки ісламських партій у вересні цього року не відбувся Міжнародний фестиваль культури у Вавилоні. У Басрі місяць тому ісламісти не дозволили гастролі цирку з Монте-Карло. Раніше рішенням багдадського муніципалітету в іракській столиці були закриті громадські клуби.

На відміну від ряду мусульманських країн Ірак конституційно не є ісламською державою. Однак, як вважають представники місцевої інтелігенції, релігійні партії прагнуть зробити його таким.

За матеріалами NEWSru.

Мітки:

ірак культура

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create