Гривню пустили у вільне плавання. На курс нацвалюти тиснуть ціни на сталь

Гривню пустили у вільне плавання. На курс нацвалюти тиснуть ціни на сталь

Курс гривні впаде, якщо ціни на сталь «просядуть» більше ніж на 30%, вважає головний економіст DragonCapital Олена Бєлан. За її словами, при базовому сценарії розвитку ситуації - світова економіка просто сповільнюється, є попит на валюту і дисбаланси на валютному ринку не великі - Нацбанк зможе утримувати валютний курс.

Однак, на думку експерта, якщо розглядати стресову ситуацію, коли в менших масштабах повторюється обвал на товарних ринках за сценарієм 2008 р., 38 млрд дол. золотовалютних резервів НБУ не є гарантією того, що Нацбанк утримає курс.

«Зараз з точки зору валюти дуже важливо дивитися за тим, що відбувається зі сталлю. Наш базовий сценарій - що сталь просяде на 20-25% у найближчі кілька місяців. Якщо вона йде з поточної точки більше ніж на 30%, то це говорить про те, що найближчі місяці тиск на курс буде дуже великим. Таким, що, швидше за все, НБУ його стримати не зможе», - сказала Бєлан.

За її словами, мова йде про тенденції. «Ціни на сталь - це той критичний чинник, який впливатиме на курс гривні. Але навіть при найкритичнішій ситуації повторення такої девальвації як в 2008 році не буде. Оскільки з урахуванням платіжного балансу сама критична девальвація все одно буде мінімум у два рази слабшою, ніж під час кризи 2008 р. Тому що показники поточного рахунку в два рази кращі, тому що у населення вже немає можливостей скуповувати валюту в таких обсягах...», - зазначила експерт.

Що стосується цін на сталь, то, за словами економіста, незважаючи на песимістичні прогнози, вони продовжують залишатися стабільними. «Зараз начебто вони (ціни на сталь) вже мали просаджуватись, але поки ми цього не бачимо... Ймовірність падіння залежить від попиту, від того як буде себе вести економіка Китаю, які будуть настрої в інвесторів... Ми очікуємо, що при базовому сценарії буде початкове зниження (з пікової ціни) на 20-25%, а потім ціни будуть відновлюватися... В цілому, за 2012 р., в середньому по року, якщо взяти ціну, ми очікуємо зниження цін на сталь на 5%», - сказала Бєлан.

Мітки:

курси валют гривня фінанси

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create