Ідея використання відходів пластикової упаковки у якості матеріалу для будівництва доріг належить двум братам Ахмеду і Расулу Кхан з Індійського штату Хімачал-Прадеш, що на півночі країни.

Таке рішення, у першу чергу, запобігає накопиченню пластикових відходів на звалищах.

Залишки пластикової тари змішують із бітумом і використовують для виробництва напів-щільних матеріалів для укладання доріг. Якість доріг, збудованих із допомогою пластику, покращується по багатьох важливих критеріях. Насамперед такі дорогі більш міцні і їх не так легко пошкодити як асфальтні, а також використання пластику зупиняє просочування води крізь дорожне покриття.

Виробництвом матеріалу, а також збиранням пластикових відходів займається компанія KK Plastic Waste Management. І хоча вартість будівництва таких доріг вище, ніж традиційних асфальтових, і компанія KK Plastic, і уряд штату впевнені, що переваги покриття переважують витрати.

На сьогоднішній день в штаті Хімачал-Прадеш укладено таким способом більше 1 000 км доріг. Надалі планується збільшувати цей показник і приєднати до проекту інші індійські штати.