Засновника Вконтакте, Павла Дурова, викликали у прокуратуру Санкт-Петербурга для дачі пояснень.

Оригінал повістки він опублікував у своєму твітері, підписавши її словами “жаль не встиг прочитати, напевно в прокуратурі хотіли привітати з Новим роком”. Цікаво, що повістку було вручено Дурову за годину до того, як він повинен був з’явитися у прокуратуру.

Дуров виклав у своєму твітері скановану копію звернення ФСБ, в якій правоохоронці просили закрити кілька опозиційних груп та фото з язиком собаки, яке Дуров назвав “офіційною відповіддю спецслужбам”. Саме через соціальні мережі, такі як Вконтакте, Facebook i Twitter, відбувається координація учасників масових протестів російських міст.

Павло Дуров не пішов на допит в прокуратуру Петербурга. Тепер його можуть притягнути до адміністративної відповідальності. Як пише сайт Газета.ру, про плани Дурова повідомив агентству Forbes прес-секретар "ВКонтакте" Владислав Циплухін.

У п'ятницю ж з'явилися повідомлення про те, що соціальна мережа Twitter стала піддаватися нападам хакерів - очевидно, з метою створення перешкод для спілкування і самоорганізації учасників суботніх акцій протесту.