В Україні розвивається конкурентна розвідка

В Україні розвивається конкурентна розвідка

В Україні тільки починає розвиватися новий для нас напрямок - конкурентна розвідка. З її допомогою можна отримати цікаву  інформацію про господарську діяльність будь-якої організації. Причому, як каже український фахівець з конкурентної розвідки Дмитро Золотухін, для отримання такої інформації не потрібно нічого зламувати або порушувати встановлені норми.

Фахівець розповів, як застосовуючи інструменти та методики конкурентної розвідки можна отримати інформацію про закупівлі в такій організації, яка повинна бути дуже закритою і приховувати свою діяльність - Служба зовнішньої розвідки України.

"Самое просте і зрозуміле - визначити ті дані, які стануть ідентифікуючими для цієї структури, наприклад - код ЄДРПОУ. Для цього слід лише ввести в пошуковий рядок Google правильний запит", - відзначає експерт.

Якщо отриманої інформації недостатньо, то за невелику плату її можна придбати ще на тому ж сайті.

"Тепер можна повторити пошук, використовуючи в пошуковому запиті ідентифікують елементи, наприклад - той же код ЄДРПОУ. Припустимо, ми б хотіли дізнатися про закупівлі, які проводить ця організація за допомогою тендерів. Вебсайтів, на яких розміщена інформація про тендерні закупівлі, в інтернеті величезне кількість. Але, офіційну інформацію про держустановах можна швидше за все отримати на сайті Міністерства економіки України (tender.me.gov.ua)", - роз'яснює Золотухін.

Якщо пошукові системи не змогли пробитися на сайт, щоб проіндексувати потрібну нам інформацію, то замість url-адреси спробуємо підставити його ip-адрес, який можна дізнатися за допомогою численних інтернет-ресурсів, для цього призначених. І повторюємо пошук, використовуючи в цей раз ip-адреса. В результаті проведеного пошуку "вдалося знайти 25 документів в різних форматах (pdf або doc), які ми можемо уважно вивчити і дізнатися багато чого про те, яким чином в розвідувальних органах проходять тендерні закупівлі", - резюмує аналітик.

Мітки:

конкурентна розвідка закупівлі тендери підприємство бізнес

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create