Швеція повністю відмовиться від готівки

Швеція повністю відмовиться від готівки

Швеція, яка першою у світі почала масовий друк банкнот, хоче першою у світі від них повністю відмовитися. Зараз частка готівкових грошей у шведській економіці складає лише 3%.

У більшості шведських міст навіть квитки на автобус оплачують за допомогою мобільних сервісів. Банки країни і зовсім відмовляються від операцій з готівкою. Навіть церква приймає пожертвування з пластикових карт. Через скорочення готівки в країні різко скоротилося число грабежів, однак паралельно зросла кількість фінансових кібер-злочинів. Якщо у 2000 році їх було скоєно приблизно 3,3 тисячі, то у минулому - близько 20 тис.

Прихильниками відмови від готівки в Швеції є переважно молодь і громадяни середнього віку. Головними критиками переходу на цифрові гроші залишаються літні шведи, які проживають у сільських і важкодоступних районах країни. За словами глави Шведської національної організації пенсіонерів Курта Перссона, реформа стала для них справжньою проблемою, оскільки багато сільських жителів просто не знають, що таке пластикова карта і як нею правильно користуватися.

Мітки:

карта гроші швеція пластик банкнота економіка

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create