Все більша кількість європейців виходять в Інтернет для здійснення покупок, як свідчать результати дослідження, проведеного статистичною службою Європейського союзу (Євростат).

43% людей у віці від 16 до 74 років з 27 країн-членів ЄС що-небудь купили через Інтернет в 2011 році. У США, наприклад, 53% споживачів здійснили покупки в Інтернеті в 2011 році, за даними компанії Forrester Research Inc.

Лідерами серед європейських країн є Великобританія і Швеція: 71% респондентів у цих країнах купували товари в мережі. За ними слідують Німеччина і Франція з 64% і 53% відповідно.

Результати, отримані Євростат, також вказують на потенціал зростання серед країн з менш розвиненими інтернет-ринками, таких як Італія (15%), Болгарія (7%) та Румунія (6%), де відсоток покупок через Інтернет як і раніше значно нижче середнього показника по регіону.

Якщо розглядати по секторах, то 41% покупців з Великобританії придбали в мережі у 2011 році одяг, що майже в два рази перевищує середній показник по Європі - 22%. Німеччина з 39%, а також Данія і Фінляндія, обидві з 36%, лише трохи відстають в онлайн-покупках одягу.

Великобританія також лідирує в продажах через Інтернет продовольчих товарів - 19%. В середньому по Європі цей показник був значно нижче - тільки 6%.

Дослідники зробили висновок, що зміцнення електронної комерції в Європі останнім часом відбулося завдяки розширенню доступу до Інтернету для жителів ЄС, а також зростанню числа і різноманітності інтернет-магазинів.

Євростат очікує, що до 2013 року 50% споживачів з Європи будуть робити покупки в Інтернеті.

"Ці дані вказують на те, що електронна комерція в Європі знаходиться на підйомі", - говорить Віжнанд Йонг (Wijnand Jongen), голова Виконавчого комітету з електронної комерції в Європі - асоціації, яка представляє компанії, що продають онлайн товари або послуги європейським споживачам.

Пан Йонг вважає, однак, що ще багато що належить зробити, щоб європейська електронна комерція досягла вищого ступеня свого потенціалу. "Існують величезні можливості, але є й багато перешкод, які як і раніше гальмують розвиток електронної комерції", зауважив він.

"Це пов'язано з відмінностями в законодавстві, платіжними та логістичними системами у Європі. Розвиток онлайн-комерції тільки почалося, але в найближчі роки це стане надзвичайно важливим моментом".