Чому українці не накопичують гроші в банках

Чому українці не накопичують гроші в банках

Тільки 40% українців мають банківський рахунок, однак, лише 5% з них використовують рахунок для накопичення грошей, інші - тільки лише для отримання заробітної плати. Такі дані опитування Світового банку.

Одна з головних причин, чому українці не поспішають нести свої заощадження в банк - не довіра до банківської системи.

"Я з того покоління, якому від банківської системи дісталося двічі - так згоріли мої вклади в Ощадбанку СРСР, а у 2008 році я ледве забрав з "Родоводу" свої 20 тисяч гривень, які ми з дружиною накопичили собі на старість", - каже 56 - річний киянин Віктор Пантелєєв (прізвище героя змінене). Сьогодні подружжя Пантелєєвих ніхто не переконає знову покласти накопичені кошти в банк - вони воліють зберігати свої заощадження у власному сейфі.

Деяким банкам, які зазнали краху у 2008 і 2009 роках, вдалося істотно підірвати довіру наших співвітчизників до фінансової структурі.

Сьогодні банки не можуть залучити клієнтів навіть високими ставками на депозити - 23% і навіть 26% річних (середня ставка в іноземній валюті близько 7%). Так, за даними Нацбанку України, у травні депозитний портфель громадян виріс тільки на 38 млн гривень, або на 0,011%, у той час, як раніше середньомісячний приріст портфеля становил 6,55 млрд. грн.

"Ніхто не знає, що буде з курсом гривні завтра. У населення зростає паніка, люди стали забирати свої депозити", - говорить співробітник одного з великих банків України Сергій М.

Друга причина - інфляційні процеси. При середній зарплаті по Україні в 2300 гривень (у Києві близько 4,5 тис.) відкладати заощадження вкрай складно.

"Приріст депозитів у банках можливий тільки при низькій інфляції на рівні 1-2% ... Природно, що при поточній інфляції, українці не несуть гроші в банки. Інфляція з'їдає ті можливі відсотки, які їм по закінченні року набіжать по депозитах", - говорить президент Центру ринкових реформ, екс-міністр економіки Володимир Лановий.

"У структурі доходів рядового українця "комуналка" займає близько 40%, ще майже стільки ж йде на їжу, що йому залишається на життя?" - зазначає екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко.

Дійсно, при таких доходах, українцям дуже складно припасти грошей на майбутнє. Все, що вони заробляють, вони тут же витрачають на життя: їжу, комунальні послуги, скромний відпочинок, необхідну освіту та оздоровлення. Зазначимо, тільки за останні два роки в Україні приблизно на третину подорожчали комунальні послуги, на 15-20% зросла вартість таких соціально важливих продуктів як молоко, м'ясо, яйця і риба.

Мітки:

банки банківський рахунок депозити гривня інфляція накопичувати гроші фінанси

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create