Експерти пророкують світу десятиліття дорогої їжі

Експерти пророкують світу десятиліття дорогої їжі

ОЕСР разом з Продовольчою та Сільськогосподарською організацією ООН (FAO) опублікувала Agricultural Outlook-2012-2021. Зростання випуску сільгосппродукції в найближчі 10 років сповільниться до 1,7% проти 2% у минулому десятилітті, вважають експерти.

Ще більший удар по ринку завдасть зміна клімату і втрата продовольчих площ - 25% використовуваних зараз сільськогосподарських угідь помітно деградували.

За даними експертів, зараз 900 млн чоловік у світі мають обмежений доступ до їжі і чистої води. Зростання пропозиції продовольства не встигає за зростанням попиту. При цьому зростання світового населення сповільниться до 1,2% в рік. Однак до 2021 року на планеті з'явиться 680 млн чоловік, яким будуть потрібні їжа, одяг і паливо. Швидше за всіх буде рости бідне населення Африки - на 2% в рік.

У той же час земель, придатних для сільського господарства, залишається все менше. Частина використовуваних земель виснажується. Це ж відноситься і до водних ресурсів. Значить, пропозиція продовольства не буде швидко рости, незважаючи на зростання цін. Зростання посівних площ не врятує: до 2050 року воно забезпечить лише 10% приросту світового врожаю.

За останні 10 років ціни на продовольство виросли більш, ніж у два рази, але це не привело до зростання пропозиції. Деякі виробники навпаки скоротили випуск, констатують експерти.

Основною причиною зростання цін стане збільшення доходів населення, особливо жителів країн, що розвиваються. У цих країнах поступово утворюється середній клас - це змінює обсяги та структуру споживання. Мешканці Південно-Східної Азії, наприклад, вже переходять від рису до білого хліба, м'яса і молочних продуктів.

Раніше повідомлялося, що ціни на продукти харчування в цьому році знизяться на тлі уповільнення зростання економіки і збільшення безробіття, прогнозує Продовольча і сільськогосподарська організація ООН.

Їжа, однак, подешевшає ненадовго - в перспективі найближчих десяти років практично всі продукти харчування продовжать дорожчати.

Мітки:

прогнози їжа їжа подорожчає подорожчання фінанси

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create