Державна податкова інспекція (ДПІ) у Солом'янському районі м. Києва роз'яснила, які документи повинні знаходитися на місці здійснення торговельної діяльності у ФОП на загальній системі оподаткування.

Як відзначили в ДПІ, згідно п. 177.10 ст. 177 розділу IV Податкового кодексу України (ПКУ) фізичні особи - підприємці (ФОП) зобов'язані вести Книгу обліку доходів і витрат і мати підтверджуючі документи про походження товару.

При цьому, фізичні особи - підприємці застосовують реєстратори розрахункових операцій відповідно до Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" із змінами та доповненнями.

Одночасно, відповідно до ст. 267 Розділ XII НКУ фізичні особи - підприємці на загальній системі оподаткування, які здійснюють торговельну діяльність у пунктах продажу товарів, зобов'язані придбавати торгові патенти.

Згідно ст. 9 Закону України від 1 червня 2000 року № 1775-III "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" визначено перелік видів діяльності, що підлягають ліцензуванню.

Враховуючи вищевикладене, у податковій повідомили, що фізичні особи - підприємці на загальній системі оподаткування при здійсненні торговельної діяльності зобов'язані проводити розрахункові операції виключно із застосуванням реєстратора розрахункових операцій.

При цьому, фізичні особи - підприємці повинні забезпечити наявність на торговому місці наступних документів:

     - Книга обліку доходів і витрат;

     - Книга обліку розрахункових операцій;

     - Виписка або виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;

     - Торговий патент, ліцензії;

     - Свідоцтва платника ПДВ (у випадку, якщо підприємство зареєстроване платником ПДВ);

     - Трудові угоди з найманими працівниками (у випадку використання найманої праці).