Головна причина відсутності реальних результатів в дерегуляції бізнесу - корупція серед чиновників, упевнений прем'єр-міністр Микола Азаров. Про це він повідомив під час зустрічі з експертами-економістами.

"Я вкрай незадоволений тим рівнем роботи (у сфері дерегуляції підприємницької діяльності), який доходить до конкретного підприємця. Головна проблема - це корупція серед чиновників. Діяльність чиновника - це живильне середовище для неї, де вона існує, розмножується і відчуває себе впевнено", - сказав Азаров.

Прем'єр зазначив, що головними механізмами боротьби з корупцією є прості і зрозумілі для всіх правила діяльності.

Також великою проблемою, на його думку, є корупція в судовій сфері. "Наша судова система також є дуже серйозною проблемою, в тому числі і для кредитної політики. Якщо банк як кредитна установа не впевнений, що його кредит захищений в законодавстві, якщо можна піти в суд і домогтися абсурдного рішення, що виданий кредит таким не є, то можна зупинити всю систему кредитів у країні, а без кредитів не буде розвитку економіки", - додав він.

За словами Азарова, боротьба з корупцією знаходиться в компетенції діяльності не тільки прем'єр-міністра, але і всієї системи державної влади - і президента, і Верховної Ради. Прем'єр підкреслив, що тільки комплексні дії всіх гілок влади можуть ліквідувати всі вади корупційної системи.

Зменшення проблем для підприємця на шляху відкриття власної справи, на думку Азарова, є важливою складовою для розвитку економіки країни.

Нагадаємо, поганий бізнес-клімат в Україні відзначають усі - від самих підприємців та до властей Євросоюзу.