Кабмін хоче скасувати галузеві пільги

Кабмін хоче скасувати галузеві пільги

В уряді відмовилися від практики галузевих пільг і вирішили перейти до ручного надання підприємствам права не платити податки. З 2013 року будь-яке підприємство країни протягом п'яти років зможе не платити податок на прибуток і ввізні мита на устаткування. Для цього компанії необхідно буде інвестувати 3 млн євро в створення 150 робочих місць в якихось пріоритетних галузях, які буде визначати Кабмін, пише "Комерсант-Україна".

Законопроект про створення привабливого інвестиційного клімату визначає критерії інвестпроектів, які отримають державну підтримку. Великий бізнес повинен буде вкласти не менше 3 млн євро і створити 150 нових робочих місць. Для середнього бізнесу ці показники складуть 1 млн євро і 50 чоловік відповідно, малого - 500 тис. євро і 25 осіб. Середня зарплата на всіх цих підприємствах повинна буде в 2,5 рази перевищувати мінімальну.

"Показник зарплати брався з промисловості, - пояснило джерело в уряді. - Що стосується обсягу інвестицій, то, за даними ООН, створення одного високотехнологічного місця обходиться в $ 50 тис., тому ми і поставили критерій обсягу інвестицій в 3 млн євро, який допоможе створити певну кількість робочих місць ".

У законопроекті Кабміну не вказані конкретні пріоритетні галузі. Документ містить лише розмите визначення: "галузі, в яких реалізується державна політика з розвитку виробничого та експортного потенціалу, створення нових робочих місць". Під це визначення підійде будь-яке промислове підприємство країни, а також компанії, що обслуговують експорт - зі сфер торгівлі і транспорту.

За словами експертів і представників бізнес-асоціацій, така невизначеність з пріоритетними галузями говорить про можливість ручного управління інвестпроектами.

"Зараз місцеві чиновники створять нові підприємства і скажуть, що вони дуже важливі і пріоритетні для нашої економіки. Були й технопарки, і вільні економічні зони, і завжди процедура відбору проектів була непрозора", - обурюється директор економічного департаменту Українського союзу промисловців і підприємців Юлія Дроговоз .

Мітки:

бізнес податок пільги підприємці інвестиції бізнес

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create