В уряді відмовилися від практики галузевих пільг і вирішили перейти до ручного надання підприємствам права не платити податки. З 2013 року будь-яке підприємство країни протягом п'яти років зможе не платити податок на прибуток і ввізні мита на устаткування. Для цього компанії необхідно буде інвестувати 3 млн євро в створення 150 робочих місць в якихось пріоритетних галузях, які буде визначати Кабмін, пише "Комерсант-Україна".

Законопроект про створення привабливого інвестиційного клімату визначає критерії інвестпроектів, які отримають державну підтримку. Великий бізнес повинен буде вкласти не менше 3 млн євро і створити 150 нових робочих місць. Для середнього бізнесу ці показники складуть 1 млн євро і 50 чоловік відповідно, малого - 500 тис. євро і 25 осіб. Середня зарплата на всіх цих підприємствах повинна буде в 2,5 рази перевищувати мінімальну.

"Показник зарплати брався з промисловості, - пояснило джерело в уряді. - Що стосується обсягу інвестицій, то, за даними ООН, створення одного високотехнологічного місця обходиться в $ 50 тис., тому ми і поставили критерій обсягу інвестицій в 3 млн євро, який допоможе створити певну кількість робочих місць ".

У законопроекті Кабміну не вказані конкретні пріоритетні галузі. Документ містить лише розмите визначення: "галузі, в яких реалізується державна політика з розвитку виробничого та експортного потенціалу, створення нових робочих місць". Під це визначення підійде будь-яке промислове підприємство країни, а також компанії, що обслуговують експорт - зі сфер торгівлі і транспорту.

За словами експертів і представників бізнес-асоціацій, така невизначеність з пріоритетними галузями говорить про можливість ручного управління інвестпроектами.

"Зараз місцеві чиновники створять нові підприємства і скажуть, що вони дуже важливі і пріоритетні для нашої економіки. Були й технопарки, і вільні економічні зони, і завжди процедура відбору проектів була непрозора", - обурюється директор економічного департаменту Українського союзу промисловців і підприємців Юлія Дроговоз .