Подорожчають горілка і сигарети

Подорожчають горілка і сигарети

Верховна Рада нинішнього скликання в останні дні роботи збирається підвищити відрахування до бюджету від продажу сигарет і алкоголю. Пропонує ці заходи законопроект № 10687 вже схвалений у першому читанні.

Акцизи на алкоголь планується підвищити диференційовано. Наприклад, на сухі вина збір залишиться на мінімальному рівні - копійка за літр. Акциз на пиво спочатку пропонувалося підняти на 9 копійок за літр, але парламентарії зупинилися на 6 копійках.

Міцні напої подорожчають істотніше. Через підвищення акцизу на спирт на 5 гривень (за літр) ціна пляшки горілки може зрости приблизно на гривню.

«Вдарити гривнею» хочуть і по курінню. Парламентарії вирішили піти по європейському шляху і значно підвищити фіксовану суму акцизу, який сплачується з кожної пачки сигарет, незалежно від ціни».

У результаті найбільш істотно подорожчають найдешевші і шкідливі для здоров'я тютюнові вироби, перш за все - сигарети без фільтра. Вартість пачки збільшиться в середньому на 80 копійок.

«Сигарети без фільтра найбІльш токсичні. Чим дешевша сигарета, тим вона доступніша, особливо для дітей і підлітків. Запропоноване підвищення акцизу на сигарети - позитивний крок. Виробництво сигарет зменшиться, доходи до бюджету зростуть. Знизиться також споживання сигарет», - підкреслив колишній міністр охорони здоров'я, член-кореспондент Академії медичних наук Микола Поліщук.

Мітки:

сигарети алкоголь ціни подорожчання бізнес

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create