Банкірам не вистачає середнього класу в Україні

Банкірам не вистачає середнього класу в Україні

Банкіри очікували створення середнього класу в Україні до нинішнього часу, однак, за їхніми оцінками, лише 9% населення країни зараз можна віднести до даної категорії.

"Вісім-десять років тому ми розробляли довгострокові бізнес-стратегії роботи на роздрібному ринку. В ті часи люди ходили в банк, щоб отримати зарплату, зробити грошові перекази і відкривати депозити. Кредити вони не любили. Ми розраховували, що сформується середній клас, який буде активно користуватися інтернетом і стане добросовісним позичальником. Але криза 2008 року остудила наші плани", - зазначив голова правління Надра банку Дмитро Зінков на сьомому щорічному Українському банківському форумі, організованому Інститутом Адама Сміта.

За словами банкіра, люди досі бояться кредитів, а середній клас відсутній. "Ті 9%, які ідентифікують себе як середній клас - це невеликий сегмент для 20 банків, які хотіли б працювати на роздрібному ринку", - дійшов висновку Дмитро Зінков. При цьому роздрібний бізнес в його нинішній моделі, додає він, пов'язаний з великими ризиками для банків. Тому фінустанови найчастіше орієнтуються на тих клієнтів, на яких у них відкриті зарплатні проекти. "У такому випадку можливо хоча б оцифрувати ризик, а також забезпечити довгострокові відносини з клієнтом", - говорить пан Зінков.

Мітки:

банкіри кредити середній клас фінанси

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create