Банкіри констатують, що населення масово здає в банківський сектор іноземну валюту.

"Ми помітили, що люди почали масово здавати долари і менше їх купувати. Це очевидна тенденція, пішов перелом в іншу сторону. Ми вважали, що конкретно в нашому банку люди менш орієнтовно на 30% купують долари, ніж це було раніше", - розповіла заступник голови правління Ерсте Банку Світлана Черкай.

Однак, за її словами, подібна тенденція спостерігається і з депозитами відбувається перетікання валютних депозитів у гривневі. "Що стосується депозитів, то близько 50% люди вкладають у гривні та 50% - в іноземній валюті, тоді як у жовтні близько 70% депозитів були в іноземній валюті. Тобто відбувається перетікання валютних вкладів у гривневі", - пояснила банкір.

Підтверджує цю тенденцію голова правління Банку "Фінанси і кредит" Володимир Хливнюк, додаючи, що одночасно населення активно здає іноземну валюту в банківський сектор. "За останній місяць у нас сума купленої валюти дорівнює сумі проданої. Ситуація три місяці тому була кардинально інша ми продавали валюти втричі більше, ніж купували", - зазначив фінансист.