Словаччина відтепер видаватиме громадянам України багаторазові шенгенські візи. Термін "шенгену" складе від двох до п'яти років. Але при цьому є певна умова: видаватися такі візи будуть лише тим, хто вже має хорошу візову історію. За допомогою шенгенської візи українці зможуть відвідати також і Хорватію.

Відвідати Китай протягом трьох днів також відтепер можна буде без візи. На жаль, стосується це лише столиці Китаю - Пекіна, до того ж термін перебування там не повинен перевищувати 72 години.

Доступніше для українців невдовзі стане і Чилі. Кілька днів тому Хуан Едуардо, який є послом Чилі в Україні, зробив заяву про те, що вже в першому кварталі 2013 року повинен бути підписаний двосторонній договір, що передбачає скасування візового режиму.

А ось сусідка-Польща знову буде збирати з українських громадян плату за національні візи у розмірі 20 євро.

На сьогодні без візи громадяни України можуть відвідати 38 країн. У ці країни входять Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Гренада, Грузія, Нікарагуа, Гватемала, Молдова, Монголія, Палестина, Росія, Свазіленд, Узбекистан, Антигуа і Барбуда.

30 днів можна провести без візи в Боснії і Герцеговині, Брунеї, Малайзії, Палау, Тунісі, Туреччині, Сербії та на Сейшельських островах. До 90 днів без візи можна перебувати українцям в Албанії, Аргентині, Бразилії, Ізраїлі, Казахстані, Киргизії, Намібії, Панамі, Парагваї, Сальвадорі, Таджикистані, Чорногорії та Еквадорі. В Самоа без візи громадяни України можуть відпочивати до 60 днів, в Перу - аж до 183 днів, а в Гонконзі (Китай) всього два тижні.