В Україні користується популярністю лізинг

В Україні користується популярністю лізинг

У минулому році в Україні різко зросла кількість автомобілів, переданих в лізинг, - на 24%, до 27,34 тис. Про це свідчать дані Асоціації лізингодавців України. Такого значного зростання не було з кінця 1990-х років - у попередні два роки ринок зростав на 7-8% на рік, пише Комерсант-Україна.

На фоні падіння автопродажів у країні частка лізингу в загальному обсязі ринку досягла майже 6%.

Причин для зростання популярності лізингу кілька, кажуть експерти. У минулому році, відзначають вони, були внесені значні зміни в Податковий кодекс. Якщо раніше компанії могли відносити на валові витрати тільки 50% платежів по лізингу легкових автомобілів, то тепер 100%.

У розвитку лізингових послуг виявилися зацікавлені і банки, у яких з початком кризи зросли показники неповернення виданих кредитів, відзначає голова ради директорів Українського об'єднання лізингодавців Роман Іваненко. Тому деякі банківські структури прийняли рішення перевести активні операції з кредитних в лізингові.

"Це дозволяє в якійсь мірі захистити свої кошти - при фінансовому лізингу право власності на автомобіль переходить до клієнта тільки в кінці терміну дії договору, на відміну від кредиту", - пояснює Іваненко. Завдяки цьому банку простіше забрати у клієнта лізинговий автомобіль, ніж кредитний.

Ринок міг би зростати ще більш активно, стверджують його учасники.

Мітки:

авто лізинг кредит транспорт

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create