Інвестори тікають з розвинених країн

Інвестори тікають з розвинених країн

У 2012 р. глобальні потоки прямих іноземних інвестицій (ПІІ) скоротилися на 18,3% і склали $1,3 трлн.

Особливо сильне зниження спостерігалося в розвинених економіках. Якщо на початку 2000-х рр. на такі країни припадало близько 80% потоків прямих інвестицій, то за останні 12 років розвиваючі економіки збільшили свою частку з 20% до більше 50%, говориться в звіті World Organization of Creditors.

Обсяг інвестицій в розвиваючі економіки скоротився в минулому році на 3%. Найбільш сильно показник впав в Азії та Океанії, де іноземні інвестиції скоротилися на 9,5%. При цьому в африканські країни і країни Латинської Америки показник виріс на 5,5% і 7,2% відповідно.

У порівнянні з 2011 р. обсяг інвестицій в Євросоюз і США впав на 35%. Тим не менш США все одно залишаються найбільшим одержувачем прямих іноземних інвестицій в світі.

У країни СНД за підсумками 2012 р. приплив прямих іноземних інвестицій скоротився на 9,9%. З отриманих $78 млрд припали на частку Росії, але це на 16,6% нижче, ніж у 2011 р. У той же час Казахстан і Україна, навпаки, зацікавили інвесторів і збільшили обсяг ПІІ на 13,4% і 11,5% відповідно.

Втім, сумарних досягнень цих двох країн не вистачило, для того, щоб компенсувати зниження обсягів інвестицій в Росію.

Мітки:

інвестори розвинені країни фінанси

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create