Китай відмовився від української соняшникової олії

Китай відмовився від української соняшникової олії

Китай відмовляється від закупівлі соняшникової олії з України. У результаті наша країна ризикує втратити один з найбільших і перспективних ринків збуту цієї продукції. Про це повідомив генеральний директор галузевої асоціації "Укроліяпром" Степан Капшук, передає Комерсант-Україна.

"Китай - один з найбільших у світі імпортерів рослинних олій, і втрата такого перспективного ринку для України буде стримувати експорт української соняшникової олії", - заявив він.

Основна проблема блокування поставок соняшникової олії з України в Китай полягає в тому, що чинне українське законодавство не передбачає видачу фітосанітарного сертифіката на рослинну олію.

"В Україні його не видають, тому що переліком тих культур, на які поширюється постанова уряду, визначені тільки сільгоспкультури. Олії там немає", - говорить Капшук.

За його словами, ситуація ускладнюється ще й тим, що китайська сторона не уточнює, за якими параметрами і методикою необхідно визначати фітосанітарні норми соняшникової олії.

"Згідно з українським законодавством, видача запитуваного документа можлива за запитом країни-імпортера, але китайська сторона відмовляється від його підготовки", - сказав Капшук.

Вирішенням питання відновлення доступу української олії на китайський ринок вже займаються в профільному міністерстві.

Перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Іван Бісюк заявив що зараз готуються зміни в чинне законодавство.

Мітки:

соняшникова олія україна китай експорт бізнес

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create